Túl sokat cipelsz...
Túl sokat cipelsz...
"A nyakam nagyon fájt.
Így hát abbahagytam a szűk ruhák viselését, kicseréltem a székemet.
Ortopédiai fűzőt vettem, jógáztam, pilatesre jártam, csontkovácshoz és mindenféle orvoshoz, de a fájdalom nem múlt.
Egy súly, egy teher, egy kellemetlenség, ami már aludni sem hagyott, néha még lélegezni is nehezemre esett....
- És? Mit csináltál?
- Egy bölcs asszony, akkor azt mondta nekem, hogy azért van, mert sokáig túl sokat cipeltem.
- Honnan tudta ezt?
- Csak úgy hogy ránézett megfeszült és összenyomott testemre, csak úgy, hogy érezte a csupasz bőrömet az öreg és ráncos keze érintésével, és tudta...
- Mit mondott?
- Azt mondta: - Annyi nyomást cipeltél az évek során, annyi fájdalmat, neheztelést, hogy már számolni se tudodm hogy a saját vagy más világának súlyát cipeled ...
- És akkor kifújtam az összes levegőt, amit több mint két évtizede visszatartottam ....
- Elmondta neked, hogyan gyógyítsd meg magad?
- Megfogta a kezem a sajátjába tette, azokba az öreg hölgy tenyerekbe, majd elengedte a kezemet, leneengedte a vállamat, felemelte a fejem az államnál, és mögém állt. Az ajkai a fülemet érintették, és halkan azt súgta nekem:
"- Nem minden a te hibád...
Nem minden a te felelősséged...
Nem tudsz mindent te csinálni...
Nem tudsz mindent helyrehozni..
Nem kell mindent elfogadnod!"
- És akkor a szememből könnyek kezdtek kicsordulni, mint a törött üveg darabkák. Volt egy pillanat, amikor azt hittem, hogy véreset fogok sírni, a sok fájdalomtól, amit éreztem.
Lassan a vállaim visszatértek a helyükre,
a nyakam ellazult és újra felemelkedett, a hátam kiegyenesedett, ahogy már évek óta nem, és hallottam, hogy a csontjaim roppannak..
A világ súlya került le a vállamról, .a múlt fájdalmainak súlya végre a földre szállt.
- Mondott még valamit?
- Tiszta szemei várakozóan nézett rám, és azt mondta:
"- Vannak fájdalmak, amelyek a szívben vannak terhelve, és azokat nem lehet könnyen eltávolítani.
Tanuld meg elengedni a múltat, különben a végén még "megfojtod" a jövődet, és azt is értsd meg, hogy a megbocsátás hiánya nem fáj senkinek jobban, mint annak, aki nem tud megbocsátani... "
(Bali)
Külső kép forrás: pixabay.com
Tetszett a cikk?
EgészségVilága cikkajánló
A cukorbetegségről
Egészség, Egészség cikkek
A cukorbetegség a vakság, a veseelégtelenség, a szívroham, a stroke és az alsó végtag amputációjának fő oka.
Szöszös ökörfarkkóró
Népi gyógyászat, Gyógynövénytár
Aranyló sárga virágai a száron alulról felfelé haladva júniustól augusztusig folyamatosan nyílnak.
Halhatatlanok 8. rész Edith Cavell
Halhatatlanok, Megható történetek
A brüsszeli börtön udvarán egy angol ápolónő állt. Utolsó szavai ezek voltak: „A hazaszeretet nem elég.
Mikor hatékonyabbak a vérny.csökkentők?
Egészség, Egészség cikkek
A vérnyomáscsökkentő gyógyszerek hatékonyabbak, ha lefekvés előtt veszik be
Nagy csalán (Urtica dioica)
Népi gyógyászat, Gyógynövénytár
Az egyik legismertebb gyom- és gyógynövény.
Ételpiramis
Egészség, Egészség cikkek
Az élelmiszerpiramis egy piramis formájú szemléltető eszköz a helyes táplálkozáshoz.
Pihenj egy kicsit,délutánonként!
Egészség, Betegségek
A délutáni alvás ugyanolyan mértékben csökkenti a
vérnyomást, mint más életmódváltoztatások.
Az emberi test
Egészség, Egészség cikkek
A keringési rendszer a test, a vér, az erek és a nyirok test egésze.
Mi a koronavírus-fertőzés?
Egészség, Betegségek
Az új koronavírus 2019 decemberében jelent meg egy 12 milliós kínai városban, Vuhanban